LM EU Jaktskytte

EU Jaktskytte 8 juli 2023ÄlgTrapSportingSummaResultat
1.Lars Johansson88889688360697
2.Ulf Lundgren84848484336696
3.Roger Lundström68808476308672
4.Jens Lundgren68407648232455

SM Kval Jaktskytte

Resultat SM kval Jaktskytte, Baggböle skjutbanan 10/6 2023

  1. Jessica Eriksson Vindeln 333 P
  2. Mikael Bergström Flarken/Ujsk 325 P
  3. Roger Lundström Umeå 323 P
  4. Ulf Lundgren Umeå 312 P
  5. Anton Forsberg Bjurholm 253 P

Klubbmästerskap 2023

KM 2023ÄlgTrapResultat
1.Ulf Lundgren203352103
2.Roger Lundström23324499
3.Jörgen Eliasson8266094
4.Anton Bergmark14172455
Grensegrare Råbocken: Roger Älgen: Ulf Trap: Jörgen Skeetduvorna uteblev även i år

Klubbmästerskap 2015

KM 2015ÄlgTrapSkeetResultat
1.Jörgen Eliasson22292824103
2.Jonas Lundberg1928221483
3.Johan Wedman1927162082
4.Ola Gustafsson1923181474
5.Dennis Andresson202216462
6.Christopher Holmberg101924861
7.Jens Lundgren111641041
Grensegrare: Jörgen Eliasson grensegrare i alla fyra grenar.

Klubbmästerskap 2021

KM 2021ÄlgTrapResultat
1.Magnus Sandström193354106
2.Lars Johansson143652102
3.Jörgen Eliasson163056102
4.Andreas Max192756102
5.Ulf Lundgren153154100
6.Stefan Karlsson18373893
Grensegrare Råbocken: Magnus och Andreas Älgen: Stefan Trap: Jörgen och Andreas Skeetduvorna uteblev i år pga av banan.

SM-kval Nordisk Trap 23 maj 2020

PlatsNamnKlubbS:1S:2S:3S:4Sum
1Jörgen EliassonUmeå JSK2321222086
2Göran AllersNordmalings JSK2122191981
3Bo AnderssonNordmalings JSK2117211574
4Jens LundgrenUmeå JSK1617181768
5Christina AdolfssonNordmalings JSK1218171966

Klubbmästerskapet 2020

KM 2020ÄlgTrapSkeetResultat
1.Magnus Sandström15342828105
2.Ulf Lundgren2231242097
3.Mikael Bergström2131182494
4.Jörgen Eliasson1729242494
5.Stefan Karlsson2136201289
6.Andreas Max2232221288
7.Matteus Granström1729221886
8.Roger Lundström1921162278
9.Jens Persson1428161876
10.Filip Sandgren2222161676
11.Jens Lundgren1425121667
Grensegrare Råbocken: Ulf Lundgren, Andreas Max och Filip Sandgren Älgen: Stefan Karlsson Trap: Magnus Sandström Skeet: Magnus Sandström

Klubbmästerskap 2019

KM 2019ÄlgTrapSkeetResultat
1.Magnus Sandström19332624102
2.Jörgen Eliasson1833242297
3.Roger Lundström1729241686
4.Stefan Karlsson1926221885
5.Andreas Max153526884
6.Jens Lundgren6228844
Grensegrare Råbocken: Magnus Sandström och Stefan Karlsson Älgen: Andreas Max Trap: Magnus Sandström och Andreas Max Skeet: Magnus Sandström